Сердце, логотип
www.CARDIOGENES.dp.ua
строение и развитие сердечно-сосудистой системы
Кардиогенез :: Шляхи венозного відтоку серця (Шляхи кровопостачання…
 
Пути кровоснабжения сердца - пособие
(Шляхи кровопостачання серця : учбовий посібник для самостійної роботи студентів / Стебельський С.Є, Кульчицький К.І., Козлов В.О. та ін. МЗ України РМК по ВМО, Дніпропетровський медичний інститут. - Дніпропетровськ, 1993. - 39с.
с.31
[ ⇐ назад | вперед ⇒ ]

Частина 3. Шляхи венозного відтоку серця

Венозна кров відтікає від серця по трьом напрямкам: 1) через крупні вени, які розташовані під епікардом і впадаючими в коронарний (вінечний) синус; 2) через передні вени серця, впадаючі в праве передсердя і 3) через найменші вени серця, впадаючі безпосередньо в його камери.

1. Основний відтік венозної крові від серця відбувається через крупні вени, впадаючі в вінечний синус. До них відносяться: а) велика вена серця, яка лежить в передній міжшлуночковій бороні; б) середня вена серця, розташована в задній міжшлуночковій бороні; в) мала вена серця, розташована в вінечній бороні; г) коса вена лівого передсердя, розташована на задній стінці лівого передсердя, та д) задня вена лівого шлуночка. Всі ці вени впадають в різні відділи вінечного синусу, який знаходиться; в області пів-округи вінечної борони. Вінечний синус - в загальний колектор серця — праве передсердя.

2. Передні вени серця лежать на передній стінці правого шлуночка декілька глибше підепікардиальних вен і впадають в порожнину правого передсердя на його передній стінці та біля основи правого вушка.

3. Найменші вени серця (судини В'єссена-Тебезія) виникли в процесі розвитку серця із первинних судинних лакун міокарду і відкриваються мілкими отворами на поверхні ендокарду шлуночків. При патологічних станах серця вони можуть служити джерелом додаткового кровопостачання, так як вони мають анастомози з мікроциркуляторним руслом та венозними синусами.

 

Пути кровоснабжения сердца - пособие
Шляхи кровопостачання серця: Учбовий посібник для самостійної роботи студентів / Стебельський С.Є., Кульчицький К.І., Козлов В.О. та ін. ДМИ. — Дніпропетровськ, 1993.— 39с.
  -   Передмова
  -   Частина 1. Шляхи артеріального кровопостачання серця людини:
  -     -   1.1. Система коронарних артерій;
  -     -   1.2. Система екстракоронарних артерій серця;
  -     -   1.3. Система найменших судин серця (судин В'єссена-Тебезія);
  -   Частина 2. Мікроциркуляторне русло серця на протязі онтогенезу:
  -     -   2.1. Гемомікроциркуляторне русло серця;
  -     -   2.2. Лімфомікроциркуляторне русло серця;
  -   Частина 3. Шляхи венозного відтоку серця;
  -   Заключна частина.
Поддержка
 © 2008-2015 Cardiogenes.dp.ua
© обработка Dr. Andy  
Key words: heart, cardiogenesis, cardiac development. Ключевые слова: сердце, кардиогенез, гистогенез миокарда эндокарда эпикарда, ангиогенез, развитие сердечно-сосудистой системы, васкулогенез, эмбриология, теоретическая кардиология, врожденные пороки сердца, струны сердца. Миокард человека и животных, наука, медицина, ветеринария, сердце.
Rambler's Top100 li MyCounter