Сердце, логотип
www.CARDIOGENES.dp.ua
строение и развитие сердечно-сосудистой системы
Кардиогенез :: Заключна частина (Шляхи кровопостачання серця,…
 
Пути кровоснабжения сердца - пособие
(Шляхи кровопостачання серця : учбовий посібник для самостійної роботи студентів / Стебельський С.Є, Кульчицький К.І., Козлов В.О. та ін. МЗ України РМК по ВМО, Дніпропетровський медичний інститут. - Дніпропетровськ, 1993. - 39с.
с.32
[ ⇐ назад | вперед ⇒ ]

Заключна частина

Кровопостачання серця здійснюється із трьох джерел: коронарних артерій, екстракоронарних (судин навкололежачих органів) та із порожнин серця за рахунок найменших вен серця або судин В'єссена Тебезія. Коронарні артерії з основними джерелами кровопостачання серця можуть бути умовно розділені на поверхневі та інтрамуральні. Коронарні артерії розділена до частин МЦР, в склад якого входять артеріоли, прекапілярні артеріоли, гемокапіляри, посткапілярні венули, венули для ГМЦР та лімфкапіляри, лімфпосткапіляри та лімфатичні судини для ЛМЦР. В даному атласі-посібнику на сканограмах корозивних препаратів судин серця показана їх об'ємна орієнтація, особливості рельєфу люмінальної поверхні мікросудин.

Втілення нових способів виявлення судин, яким є електронна мікроскопія, дозволить отримати як нову інформацію, так і значно розширити уже існуючі поняття про морфологію судинного русла. Кожна методика, будучи класичною або ж новою, несе більш однобокий характер інформації, тому в даному посібнику було використано методику скануючої електронної мікроскопії корозивних препаратів та гістологічну методику - імпрегнацію нітратом срібла препаратів міокарду. Отримавши в останній час високу популярність, методика скануючої електронної мікроскопії дозволяє проводити аналіз об'ємних взаємовідносин судин не тільки на плоских відображеннях сканограм, але і на стереопарах — в об'ємі. В даному посібнику представлені стереотипні сканограми корозивних препаратів судин серця.

 

Пути кровоснабжения сердца - пособие
Шляхи кровопостачання серця: Учбовий посібник для самостійної роботи студентів / Стебельський С.Є., Кульчицький К.І., Козлов В.О. та ін. ДМИ. — Дніпропетровськ, 1993.— 39с.
  -   Передмова
  -   Частина 1. Шляхи артеріального кровопостачання серця людини:
  -     -   1.1. Система коронарних артерій;
  -     -   1.2. Система екстракоронарних артерій серця;
  -     -   1.3. Система найменших судин серця (судин В'єссена-Тебезія);
  -   Частина 2. Мікроциркуляторне русло серця на протязі онтогенезу:
  -     -   2.1. Гемомікроциркуляторне русло серця;
  -     -   2.2. Лімфомікроциркуляторне русло серця;
  -   Частина 3. Шляхи венозного відтоку серця;
  -   Заключна частина.
Поддержка
 © 2008-2015 Cardiogenes.dp.ua
© обработка Dr. Andy  
Key words: heart, cardiogenesis, cardiac development. Ключевые слова: сердце, кардиогенез, гистогенез миокарда эндокарда эпикарда, ангиогенез, развитие сердечно-сосудистой системы, васкулогенез, эмбриология, теоретическая кардиология, врожденные пороки сердца, струны сердца. Миокард человека и животных, наука, медицина, ветеринария, сердце.
Rambler's Top100 li MyCounter